Anasayfa Fitness Tavsiyeleri Fitness Yapmanın Faydaları

Fitness Yapmanın Faydaları

by admin

Egzersiz sırasında güç antrenmanlarına da yer ayırmanız çok önemlidir. Kaslarımız ağırlıklar kaldırdığında, kas üretici hormonları salgılar. fitness antrenmanlarının birçok faydalarından biri de testosteron seviyesini yükseltmesidir.

Bilimsel araştırmalara göre, birden fazla kas ekleminin dahil olduğu deadlift,squat, pull ups ve bench press gibi hareketler egzersizlerin doğal testosteron seviyesinin yükselmesine yardımcı olduğunu görülmektedir. Bahsettiğimiz bu 3 birleşik egzersiz, birden fazla kas eklemi ve birden fazla kas grubunu çalıştırır ve daha fazla kas lifi uyarımını sağlayarak, testesteron seviyesinin yükseltmektedir.

Fitness Kalp Sağlığını Güçlendirmektedir. Hafta da en az üç kere yapmanız gereken fitness sporu kalp ritminizin düzenlenmesini sağlayarak, kalbinizin eskisinden daha güçlü ve daha sağlıklı olmasına yardım etmektedir.

Metabolizma Probleminiz Var ise Fitness yapmayı Deneyin, Metabolizma problemi kilo vermeyi yavaşlatarak, sindirim sisteminde farklı sorunlar yaratmaktadır. Aynı zamanda ortaya hazımsızlığı çıkartarak bireylerin gün içerisinde rahat nefes alıp vermelerine engel olmaktadır.

Fitness, zihinsel gelişmeyi ve odaklanmaya yardım eder. Odaklanma olmadan, vücudun farklı bölümlerini başarıyla koordine etmek imkansızdır. Düzenli ve aşamalı uygulamalarla vücut kısa sürede iyi bir duruş kazanır ve bu kişinin günlük yaşamında kendini açık bir şekilde göstermektedir.

 Cildin yaşlanmasını yavaşlatır. kan dolaşımı sayesinde hücre yenilenmesi hızlanır. Ayrıca, fitness cildi daha sıkı bir hale getirebilmektedir.You may also like

Bir Yorum Bırak