Anasayfa Koşu Kiyafetleri Günde Kaç KM Koşmalıyım?

Günde Kaç KM Koşmalıyım?

by admin

Yeni başlayanların en sık sorduğu sorulardan biri, “Ne kadar koşmalıyım?” Bu zor bir soru. Fitness seviyenize ve hedeflerinize bağlı olarak, aşağıdaki tavsiyeler yardımcı olabilir.

Daha önce hiç koşmadıysanız ve son zamanlarda futbol ya da basketbol gibi koşmayı içeren diğer sporlarla ilgili fazla bir deneyime sahip değilseniz, kademe kademe başlamalısınız. İlk koşunuz en fazla 1 ila 3 KM arasında olmalıdır.

Mümkün olduğunca konforlu bir şekilde koşmaya çalışınız; hızınızı kolaylaştırın ve yavaş yavaş başlayınız ve gerçekten yorulmadan önce durun. Muhtemelen kaslarınız ağrıcaktır. böylece kendinizi fazla yormayın ve ağır basmayınız.

Kendinizi atletik biri olarak görüyorsanız ve sporcu biriyseniz, ilk koşunuzda daha agresif olabilirsiniz. Konforla ve çok kolayca 3 ile 4 KM koşabileceksiniz. Tıpkı yeni başlayanlar gibi, fazla yorulmadığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Yeni başlayan koşucular, haftada iki ile dört defa koşmalı, koşu başına yaklaşık 20 ila 30 dakika zaman ayırabilirsiniz

Birkaç hafta sonra, koşularınıza 5 ile 10 dakika eklemeye çalışınız. Yeni koşucuların dayanıklılık kazanmaları ve genel olarak daha hızlı koşucular olmaları için en iyi yol budur (kısa bir yarış için antrenman yapıyorsanız bile iyi olabilir).

Para harcamadan yapabileceğiniz en iyi ve sağlığınıza en etki edecek sporların başında gelen koşu, doğru kıyafetler ve iyi bir koşu ayakkabısı ile herkesin yapabileceği bir spordur. Zor bir spor olarak bilinse de doğru antrenman rutini ve düzenli koşu pratikleriyle vücudunuzun ona çok hızlı alışacaktır.

düzenli koşarak sadece fit bir vücuda kavuşmakla kalmaz, sağlıklı bir vücudun da sahibi olursunuz.

 Sürekli aynı sürede aynı mesafeyi koşmak zamanla sıkıcı bir hale gelecektir. Bunun için kendinizi biraz zorlayarak temponuzu ve hızınızı artırmaya özen göseteriniz. Bunun için de her şeyden önce kendinize bir hedef belirleyin ve o hedef doğrultusunda çalışmalarınızı sürdürün.

tükettiğiniz yiyeceklere de beslenmenize de dikkat etmelisiniz. döğru bir beslenme şekli size her zaman yardımcı olacaktır ve böylece koşmak daha kolay bir hale gelecektir. formunuzu da korumuş olacaksınız.
You may also like

3 comments

Judy July 16, 2017 - 4:39 am

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:39 am

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:40 am

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Reply

Bir Yorum Bırak