Anasayfa Özel Postlar Kas Yapan En İyi Besinler

Kas Yapan En İyi Besinler

by sara

Kuruyemişler içerdikleri vitaminler açısından zengin kaynaklardır. kas dokusu oluşmasını sağlar ve aynı zamanda da yağ oranınızı düşük tutar. ihtiyacınız olan temel vitamin, mineral, antioksidan ve yağ moleküllerini vücudunuza almanıza yardımcı olur. Kas yapmanız için gereken proteinli besinleri gün içinde yanınızda taşımanız oldukça zor olduğu için ara öğünlerde kuruyemiş tüketerek bu açığı kapatabilirsiniz. 

Kas kütlesini arttırma diye bir şey söylediğimiz zaman eminim ki aklınıza gelen ilk şey yumurta  oldu. Sporcular arasında yumurtanın bu kadar üst sıralara yerleşmesinin nedeni ise içerdiği protein miktarının %99’unu vücutta kullandırıyor olması.

Başka hiçbir besin maddesinin yapamadığını yapan ve ”en değerli protein kaynağı” olarak adlandırılan bu besin aynı zamanda kalorisinin az olması nedeniyle gereksiz kilo alımını da engellemektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir kural ise yumurta tüketiminden daha iyi sonuç alabilmek için beyazını tüketmeye özen göstermektir. Aynı zamanda yumurta içerdiği B12 vitamini sayesinde yağların çözülmesini sağlar ve kas konsantrasyonunu arttırır. Haşlayarak veya az yağda kızartarak tüketeceğiniz üç yumurtanın sadece bir tanesinin sarısını tüketmeniz vücudunuza alacağınız fazla yağ ve kalorinin önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

ispanak, Nitrat kırmızı ve beyaz kas dokularının liflerinin kalınlaşmasını ve bu sayede dokuların daha da güçlenmesini sağlıyor. Çünkü nitrat kas kasılmalarında önemli bir rolü olan kalsiyumun salgılanmasını teşvik ediyor.

Yulaf kompleks karbonhidratlar ve proteinin yanı sıra kas yapıcı besin maddelerini de barındırır. Bir kâse kuru yulaf ezmesi 3.4 mg demir ve 0.9 mg niyasin yani B3 vitamini içerir. Demir oksijenin kan akımına ve kaslara taşınmasından sorumludur. B vitaminleri ise karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesine ve proteinlerin uygun bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur ve bu sayede kas gelişimine katkıda bulunur.You may also like

Bir Yorum Bırak