Anasayfa Basketbol Sporu Nasıl İyi Bir Basketball Oyuncusu Olabilirim?

Nasıl İyi Bir Basketball Oyuncusu Olabilirim?

by admin

Başlangıçta öğrencileri soğuk kış aylarında meşgul etmenin bir yolu olarak icat edilen basketbol, ​​1891’de James Naismith tarafından icat edildi. Onlarca yıl da geçerse Jordan, Shaq, Kobe ve LeBron gibi isimler ölümsüzdür. Basketbol, ​​dünyadaki en eğlenceli, zorlu ve heyecan verici sporlardan biridir. Oynamak için gerekli temel kuralları ve temel becerileri öğrenebilirsiniz burada!

 eski dönemde beysbolcuların ve atletlerin antrenmanlarında tahtadan yapılmış olan bir sepetin içine topun sokulmasıymış ama zaman içinde gelişerek başlı başına bir spor haline gelmiş. Şimdilerde profesyonel şekilde oynanan ve dünya çapında bir yeri olan spordur.

Basketbol, iki takımın karşılıklı oynaması ile yapılan bir spor yarışmasıdır. Bu oyunda yarı kaygan bir zemin kullanılır. Aynı zamanda zemine vurarak zıplatmanın kolay olduğu sert bir top kullanılır.

Basketbol takımları toplam 12 kişiden oluşmaktadır. Bu 12 kişi içinde her durumda oyuna katılabilecek 5 kişi bulunmalıdır. Aynı zamanda yedekte durup gerekli olduğu anlarda oyuna katılan kişilere de ihtiyaç duyulur. Bunların yanı sıra takımda kaptan, antrenör, tercüman ve fizyoterapist de bulunmalıdır.

Basketbol veya başka bir spor yaparken, stresi azaltmakta yardımcı olur. Stres azaldığında, daha fazla enerjiniz olacak ve görevleri tamamlamak için odaklanacaksınız. Ayrıca sizi daha sosyal yapar, bu da depresyonun önlenmesinde yardımcı olur. Stres düştüğünde, bağışıklık sisteminiz de hızlanır.

Basketbol oynayarak mükemmel bir tam vücut antremanı elde edersiniz. Bu spor (basketball) kas gelişiminde yardımcı olur. Bel, boyun ve kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca bacaklarınızı güçlendirir.

Basketbol zor bir oyundur. Vücudunuzu düzenli aralıklarla rehidrate edebilmeniz için bol miktarda sıvı tüketmeniz önemlidir.

fazla kilolardan kurtulmak ister misiniz? Basketbol oynayınız! Tüm yapacağınız hızlı hareketler, koşma ve zıplama çok kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.


You may also like

3 comments

Judy July 16, 2017 - 4:43 am

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:44 am

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:44 am

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Reply

Bir Yorum Bırak