Anasayfa Yoga Kiyafetleri Yoga Neden Yapılır? Faydaları Nedir?

Yoga Neden Yapılır? Faydaları Nedir?

by admin

Yoga, eski Hindistan’da ortaya çıkan fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir uygulamadır. yoga, zihni, vücudu ve ruhu birleştirmeyi amaçlayan uygulamadır. Yoganın nihai hedefi, kurtuluşa ulaşmaktır.

Yoga binlerce yıldır uygulanmaktadır ve yıllar geçtikçe, yoganın ne anlama geldiği konusunda birçok farklı yorum geliştirilmiştir. Her farklı yoga türünün kendi vurgusu ve uygulamaları vardır.

Gelişmiş esneklik, yoganın ilk ve en belirgin faydalarından biridir. İlk deneyeminizde , muhtemelen ayak parmaklarınıza dokunamayacaksınız. Ancak buna bağlı kalırsanız, kademeli bir gevşeme olduğunu fark edeceksiniz ve sonunda görünüşte imkansız pozlar mümkün olacak. Ayrıca muhtemelen ağrıların ve ağrıların yok olmaya başladığını fark edeceksiniz..

Güçlü kaslar iyi görünmekten daha fazlasını yapar. Ayrıca, artrit ve sırt ağrısı gibi durumlardan bizi korurlar ve yaşlılarda düşmeyi önlemeye yardımcı olurlar. Ve yoga ile güç geliştirdiğinizde, onu esneklikle dengelersiniz.

Yoga kanın sağlıklı bir şekilde dolaşımını sağlar. Daha spesifik olarak, yogada öğrendiğiniz esneme egzersizleri, özellikle elleriniz ve ayaklarınızdaki kan dolaşımınıza yardımcı olabilir.

Yoga ayrıca hücrelerinize daha fazla oksijen verir ve bu da sonuç olarak daha iyi çalışır. Bacaklarınızda, kalp veya böbrek problemlerinden şişme varsa, yoga yardımcı olabilir. Yoga ayrıca dokulara oksijen taşıyan hemoglobin ve kırmızı kan hücrelerinin seviyesini yükseltir. Ve trombositleri daha az yapışkan hale getirerek ve kandaki pıhtı arttırıcı protein seviyesini keserek kanı inceltir.

Yüksek tansiyonunuz varsa, yogadan faydalanabilirsiniz.

Klasik, rahat bir kıyafet için yoga pantolonları giyin. Naylon, spandeks, pamuk veya likra gibi rahat ve nefes alan bir malzemeden yapılmış bir yoga pantolonu arayın. Bacakların ayaklarınızı geçmediğinden emin olun, aksi takdirde pozlarınızı tutarken yanlışlıkla üzerine basabilirsiniz. Rahat hissetmek ve çok çeşitli hareketler sağlamak için yoga pantolonlarını giyerken farklı pozları esnetmeye ve tutmaya çalışın.

You may also like

3 comments

Judy July 16, 2017 - 4:44 am

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:44 am

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:44 am

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Reply

Bir Yorum Bırak