Anasayfa Yoga Kiyafetleri Yoga Nedir? Yoga İçin Nasıl Kıyafet Seçilir?

Yoga Nedir? Yoga İçin Nasıl Kıyafet Seçilir?

by admin

Yoga Hindistan’dan gelen eski bir disiplindir. Hem zihinsel hem de fiziksel bir spor türüdür. Yoga yapmak için öncellikle nefes teknikleri, egzersiz ve meditasyon kullanmamız gerekiyor. Sağlığı ve mutluluğu geliştirmeye yardımcı olur.

peki, yoga’da OM kelimesi çok kullanıldığını fark etmişizdir değil mi? bu kelimenin anlamı ne olabilir? bakalım hemen…

Eski yogiler yani çok uzun zamandır yoga yapan insanlar, bugün bilim adamlarının bize ne söylediğini biliyordu – tüm evrenin hareket ettiğini. Hiçbir şey asla katı ya da sabit değildir.

Var olan her şey nabız atıyor, antik yogilerin Om’un sesi ile ritmik bir titreşim yaratıyor. Bu sesin günlük hayatımızda her zaman farkında olmayabiliriz, ancak sonbahar yapraklarının hışırdadığını, kıyıdaki dalgaları, deniz kabuğunun içini duyabiliyoruz. bizi dinlendirmek, bizi sakin bir hale getirmek için kullanılan bir kelimedir.

ruhumuzu beslemek için kullanılan bir kelimedir. sadece bu kelimeyi düşünürüz, sadece bu kelimeyi duyarız ve kendimizi rahatlatırız dinlendiriz.

Om kelimesini hımladığımızda , tüm evrenin nasıl hareket ettiğinin – batan güneşin, yükselen ayın, gelgitlerin akıntı ve akışının, kalplerimizin atmasının bir yansıması olarak tanımamızı sağlar. Om’u zikrettiğimizde, bizi bu evrensel harekete, nefesimize, farkındalığımıza ve fiziksel enerjimize götürmeye götürür ve hem canlandırıcı hem de rahatlatıcı olan daha büyük bir bağlantıyı hissetmeye başlarız.

haftada kaç defa yoga yapılır peki?

aslında belli bir miktar yoktur. yapabildiğiniz kadar yapabilirsiniz, mesela çok yorgunsanız ve zamanınız yok ise o zaman haftada 3 ile 4 gün arasında yoga yapabilirsiniz. stres seviyelerinizi düşürmek için harika bir yöntemdir.

Yoga harikadır – haftada sadece bir saat pratik yapsanız bile, bu pratiğin faydalarını göreceksiniz. Bundan daha fazlasını yapabilirseniz, kesinlikle daha fazla fayda elde edersiniz. Her seferinde bir ya da bir buçuk saat boyunca haftada iki ya da üç kez başlamanızı öneririm. Oturum başına yalnızca 20 dakika yapabilirseniz, bu da iyi. Zaman kısıtlamalarının veya gerçekçi olmayan hedeflerin bir engel olmasına izin vermeyin; elinizden geleni yapın ve endişelenmeyin.

peki, yoga yaparken ne giyebiliriz? t-shirt, tayt mı yoksa ne?

En önemli şey, ne giymeyi seçerseniz seçin, fiziksel ve duygusal olarak rahat olmanızdır.

yoga fiziksel bir uygulamadır. Hareket edeceksiniz baya, bu da kıyafetlerinizin her yönden rahatça ve kolayca hareket etmenize izin vermesi gerektiği anlamına gelir. Bol tişörtler kesinlikle iyi olsa da, bazı üyeler daha sıkı kıyafetler giyerler, çünkü ders sırasında sizi fazla rahatsız etmez.

“doğru” kıyafet yok yoga için, çünkü önemli tek bir lişi var o tek kişi de sensin. yoga yapan her yaştan, şekil ve ebattaki insanları göreceksiniz Herkesin size baktığını düşünmek yaygın olsa da (özellikle yeniyken), buradaki herkesin kendi uygulamalarına odaklandığını unutmayınız.
You may also like

3 comments

Judy July 16, 2017 - 4:20 am

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:20 am

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil.

Reply
Judy July 16, 2017 - 4:20 am

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

Reply

Bir Yorum Bırak